Vandaag kan je in De Standaard lezen dat keukenicoon Moulinex terug een plek wil veroveren in de Belgische keukens. Sinds de belangrijkste Franse producent van huishoudtoestellen in 2001 werd overgenomen door SEB, verloor het verder terrein in België.
Nochtans was Moulinex decennialang een begrip, ook in ons land. In de lopende tentoonstelling Voor u getest in het museum staan een heleboel apparaten van Moulinex. Zowel de oudere groentesnijder moulinette - de Franse tegenhanger van de Belgische passe-vite -, de mouli-julienne, mouli-persil, mouli-râpe… als de ‘robots’ van het merk zijn vertegenwoordigd. De Robot Jeanette, Charlotte en Marie openen vanaf de jaren 50 een nieuwe wereld, die van de elektrische mixers. Deze toestellen kunnen fruit persen, vlees malen, groenten hakken en zoveel meer. Vanaf de jaren 60 bezwijken ook de Belgische vrouwen voor deze ‘vriendelijke helpers’. De slogan was niet voor niets: ‘Moulinex bevrijdt de vrouw’. Nu lanceert het merk een reeks nieuwe producten, met een nieuwe slogan: ‘Moulinex, zo gemakkelijk is het’.

Aan de marketing is weinig veranderd. Nu wordt de potentiële Moulinex-koper verleid met termen als ‘gebruiksvriendelijk, praktisch, multifunctioneel en modern’! En dit waren de uitspraken in de reclames en gebruiksaanwijzingen van vijftig jaar geleden:
“Moulinex: altijd goedkoper, altijd beter.”
“Dit bijzonder praktische apparaat zal een wereld van ongekende mogelijkheden voor u openen.
U zult variaties, die u nooit vermoed heeft, kunnen maken.”
“Met dit handige apparaat maakt u in een ommezien heerlijke rauwkostsalades, aardappelchips, u maalt oude kaas voor soep en saus, kortom mogelijkheden te over om uw menu’s uit breiden.”

